1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Maura 2015

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27808

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-05-31, 17:23   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Patrycja ...mamy bardzo agresywnego raka ktorego nawet lekarze onkolodzy nie lubia.Czasem mam wrazenie ze sie go boja :) dlatego domagaj sie pelnych badan.Jestes jeszcze mloda tak mi sie wydaje ...a wtedy one sa bardziej agresywne. Ja mam co pol roku morfologie pelna...wraz z markerami moze cos pokaze jak bedzie wzrost.Wiem ze w tym raku 3- sa malo reprezentatywne.Nie zawsze sie podnosza jak rak 3- w rozkwicie np.wznowa.Ale jednak.Poza tym robie systematycznie PET/CT.Pierwszy 6 m-cy po leczeniu-ocena stanu zdrowia po zakonczonym leczeniu.Potem TK,USG i nastepna runda za 6 m-cy PET.Fakt ostatnio w pracowni mnie spytal lekarz czego maja szukac wiec dostal odpowiedz...ma diagnoze wiec wszystkiego co znajdzie.Na kosci dokladniejszy jest PET niz scyntygrafia.Znam podejscie lekarzy ale znalazlam takiego ktory ma podobne zdanie jak ja...nie czekamy na problem jak sie ujawni...lepiej reagowac jak jest np.jeden guz na plucach niz cala gama lacznie z przerzutami od przerzutow.Czuje sie z tymi badaniami lepiej...systematycznie jestem badana i czysta od agresorka.Ostatni w szale badan juz na jesieni i 3 lata mijaja od diagnozy. :lol:
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Maura 2015

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27808

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-18, 09:01   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Moge dopytac? Jakie jest inne postepowanie chirurgiczne przy mutacji?Moge dostac linka do badan prosze.
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Maura 2015

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27808

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-28, 15:41   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Dziekuje za odpowiedz.Nurtuje mnie juz to pytanie od czasu leczenia.W USA na forum TNBC czytam ze tylko DD AC podaja i to od dawna. U nas tez coraz czesciej.
Chyba zalezy u nas od preferencji lekarza onkologa.
Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Maura 2015

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27808

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-28, 14:51   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Missy - dlaczego w jednych osrodkach w PL stosuje sie przy 3- DD AC (czyli co 2 tyg. +DD Paklitaksel a w innych AC co trzy tygodnie i Docetaxel tez co 3 tyg. Czy robi to jakas roznice w skutecznosci leczenia?
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Maura 2015

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27808

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-01, 14:00   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Rak piersi trojujemny inaczej TN jest rakiem o bardzo wysokim stopniu agresywnosci i zlych rokowaniach..Jezeli nie nastapi rozwoj choroby (wznowa miejscowe lub przerzuty)przez pierwsze 5 lat statystyki zaczynaja sie upodabniac do statystyk przezycia w rakach hormonozaleznych. Ale wiesz statystyki sa dobre dla naukowcow,prawnikow i politykow a nie dla ludzi fizycznych.
Bardzo istotne jest w tym typie raka osiagniecie pCR w leczeniu neoadiuwantowym - czyli calkowite zniszczenie komorek nowotworowych w guzie. Wtedy znacznie wzrasta szansa dla dlugoletnie przezycie bez nawrotow. Im wiekszy % kom.zostanie szanse sa mniejsze.
TN dziela sie na 6 podgrup roznie reagujacych na chemie.Niektore bardzo sa wrazliwe a inne niestety nie. Nieprowadzi sie jeszcze nigdzie na swiecie badan pod katem grup...niestety nie ma skutecznych srodkow zwalczajace komorki rakowe w sytuacji gdy guz nie odpowiada na chemie lub odpowiada w niewielkim stopniu.
Odpowiedz na chemie statystycznie podaje sie ze ma od 40 do 50% guzow TN. U nas w PL niestety oscyluje wokol 40% - chocby dlugi okres badan i czekania na wyniki.
Niestety lekarze dysponuja tylko standartowa chemia - AC i Taxany choc w USA jest co raz powszechniejsze dodawanie Carboplatyny w pierwszej linii leczenia.Prowadza tez badania kliniczne ale u nas to raczej nie.

[ Dodano: 2016-02-01, 14:04 ]
ps.tez mam TNBC za 3 tyg.mija rok od operacji - mastektomii na moja prosbe i narazie jest wszystko ok. Dbaj o siebie podczas chemii ale nie przesadzaj.Ja pracowalam w niezdrowym srodowisku- OIOM.Pros tylko o sprawdzanie co robi guz podczas chemii - juz po 3 dawce.
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Maura 2015

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27808

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-01-26, 21:15   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Patrycja...lecze sie w DCO. Jak potrzebna podpowiedz gdzie i jak to pisz. Nie biegaj we Wroclawiu po roznych lekarzach.Tu trzeba konkretnie i szybko. Po USG i Mammografii dostalam skierownie do chirurga w DCO i od niego zaczelam.Szybko poszlo bo chirurg kierowal na badania na szybko - pisal na zleceniach ze do operacji. :lol:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group